Кількість
|
Вартість
|
||
|
Гнучкі налаштування, великий функціонал, стабільна робота та велика кількість модифікацій для вирішення простих, а також складних завдань – це можуть запропонувати мережеві комутатори MikroTik. Купити дані пристрої можна сміливо рекомендувати не тільки для побудови масштабних комерційних мереж, але і як розумний девайс в побутовій (домашній) сфері. Єдине, що слід враховувати перед покупкою світчу від МікроТік – представлене обладнання має можливість тонкої конфігурації, а отже, вимагає певних знань у налаштуванні.
Мережеві комутатори MikroTik: ціна та різновиди модифікацій
Всі світчі поділяються на керовані та некеровані, а деякі бренди (наприклад, Dahua) мають ще smart комутатори. Ці три модифікації обладнання передусім впливають ціну пристрою. Але річ у тому, що МікроТік не виробляє некеровані моделі, а випускає комутатори лише двох типів:
Смарт комутатори Mikrotik
Є молодшою версією керованих пристроїв, але при цьому зберігають функціонал некерованих свитків:
-
мають керування через Web-інтерфейс;
-
оснащені можливістю зміни окремих конфігурацій;
-
можуть працювати автоматично.
Асортимент Smart комутаторів МікроТік включає керовані пристрої рівня L2 і L3. Відмінне рішення для побудови невеликих мереж, де необхідно мати базові можливості тонкого налаштування обладнання.
Керовані комутатори MikroTik
Тут представлено обладнання із рівнем комутації третього рівня. Найбільший функціонал, висока пропускна здатність і максимально гнучкі конфігурації роботи портів є ключовими відмінностями таких моделей. Актуальні реалізації середніх і великих мереж комерційного, і навіть побутового рівня. Найпростіший приклад використання керованих свитчів МікроТік у домашніх умовах – це встановлення найсучасніших систем відеоспостереження у приватних домоволодіннях та прилеглих територіях.
Комутатори MikroTik, ціна на які в середньому складає кілька сотень доларів (для просунутих моделей з великою кількістю портів), є чудовою альтернативою дорожчому обладнанню.
Мережеві комутатори МікроТік: купити smart-switch або повноцінний керований свитч L3?
Як би банально це не звучало, але все залежить від конкретних завдань. Тут краще підходити до вибору, ґрунтуючись на загальних правилах підбору комутаторів:
-
Кількість портів. Якщо у вас пара-трійка пристроїв, що вимагають об'єднання в одну мережу, то вам буде достатньо свитча MikroTik на 5 портів. Але враховуйте, що краще завжди брати обладнання із запасом, тому що згодом кількість девайсів може збільшитись (як це часто і буває). У разі більших LAN віддавайте перевагу свитчам на 24 порти і більше. Наприклад, керована модель MikroTik CRS326-24G-2S+RM бездоганно впорається з більшістю завдань.
-
Потужність портів. Завжди звертайте увагу на максимальну потужність, яку може видавати порт, щоб вона не була нижчою, ніж у майбутнього обладнання, що підключається.
-
Пропускна спроможність портів. Залежно від пристроїв, що підключаються, звертайте увагу на необхідну швидкість для адекватної роботи девайсів. Пропускна здатність кожного порту комутатора МікроТік може легко досягати 1Гбіт/с.
І в обов'язковому порядку дивимося на загальну потужність (бюджет) портів комутатора, щоб енергоспоживання всіх носіїв, що підключаються, збігалося (а краще було нижче), ніж бюджет портів.
Videomarket пропонує купити комутатори MikroTik в Києві з можливістю доставки до будь-якого населеного пункту України
У нашому інтернет магазині представлений широкий асортимент комутаторів від виробника МікроТік. За потреби наші менеджери з радістю проконсультують і допоможуть підібрати необхідний свитч для вирішення ваших завдань.