Кількість
|
Вартість
|
||
|
Для побудови комп'ютерної мережі, як не дивно, використовують мережне обладнання. При цьому варто розуміти, що апаратура, техніка та механізми з цієї категорії реалізують не лише роботу комп'ютерів у звичному розумінні. Мережеве обладнання купити необхідно в будь-якому з випадків, коли потрібно забезпечити роботу будь-якого програмно-апаратного комплексу, що отримує живлення та зв'язок за оптоволоконними, PoE та Ethernet технологіями. Найпростіший приклад використання таких пристроїв – це підключення домашнього інтернету або IP-відеокамери. Складніший – створення великих дата-центрів (ЦОД).
Яке буває мережеве обладнання?
Представлені пристрої поділяються на дві категорії:
Активне мережеве обладнання
Сюди відносяться пристрої, що вимагають обов'язкової подачі живлення для функціонування. Наявність електросхем та здатність обробляти сигнали за складними алгоритмами є ключовими особливостями активних мережевих механізмів. Декілька прикладів:
-
Медіаконвертер - призначений для перетворення одного середовища, в даному випадку сигналу, в інше (оптоволокно Ethernet і т.д).
-
Комутатор чи switch (світч). Простими словами, він з'єднує кілька девайсів в одну мережу і дає можливість перенаправляти необхідний трафік конкретному одержувачу (з цієї мережі). Це мережне обладнання можна купити в керованому та некерованому форматі:
-
керований світч (L3) підтримує адміністрування та загалом має гнучкі налаштування своєї роботи;
-
некерований світч (L2) ґрунтується на технології plug and play. Простіше кажучи, зміни його конфігурацій заблоковані для користувача. Так би мовити, домашня версія обладнання, яка нерідко зустрічається на конференціях та в невеликих офісах.
При цьому є окрема категорія Smart комутатори. У ній представлені керовані пристрої рівня L2, і L3.
-
-
Бездротова точка доступу. За своїм принципом роботи це обладнання можна охарактеризувати як бездротовий комутатор. Завдання пристрою полягає в розширенні вже існуючої дротової мережі за допомогою бездротового покриття. Не слід плутати точку доступу з маршрутизатором (роутером). Це два різні пристрої, де роутер є інтелектуальнішим і складнішим мережевим обладнанням.
-
Маршрутизатор. Саме він дозволяє передавати між модемом або кабелем провайдера локальні дані та інтернет до підключених до нього пристроїв.
До активного мережного обладнання також відносяться підсилювачі бездротового сигналу (репітери) та міжмережеві екрани.
Пасивне мережеве обладнання
Як ви, напевно, встигли здогадатися, сюди відносяться пристрої, які виконують функції розподілу сигналів активних механізмів. Кабелі та різні роз'єми (кручена пара, RJ11, RJ45, RG58, GG45), патч-панелі і т.д.
Чим відрізняється домашнє мережеве обладнання від професійного?
Насправді така класифікація дуже умовна. Купити мережеве обладнання з домашнього сегмента зараз можна з просунутими функціями. Але якщо говорити про суттєву різницю між представленими категоріями, то вона полягає у гнучкості налаштувань. Професійні активні системи можуть, інколи ж і вимагають внесення розширених конфігурацій. Давайте розглянемо, про що йдеться на прикладі з маршрутизатором.
Стандартні домашні роутери
TP-Link, D-Link, Asus та безліч інших брендів здебільшого дозволяють без проблем налаштувати домашній інтернет користувачам, які не мають профільних знань.
Професійні роутери MikroTik
Це чудовий приклад для порівняння. Дане мережеве обладнання, ціна на яке може бути навіть нижчою, ніж на примітивні домашні пристрої, має цілу низку можливостей гнучкого налаштування схеми проходження пакетів і значного підвищення безпеки трафіку, що проходить. Але тут для застосування необхідних змін потрібно досить глибоке знання теми.
Videomarket пропонує купити мережеве обладнання в Києві з можливістю доставки по всій Україні
У нашому інтернет-магазині представлений широкий асортимент високоякісних комутаторів, маршрутизаторів, бездротових точок доступу, інжекторів, медіаконвертерів та супутніх пристроїв для організації комп'ютерних мереж. Ви завжди можете розраховувати на кваліфіковану консультацію та допомогу у виборі необхідної продукції.