Кількість
|
Вартість
|
||
|
Маршрутизатор (роутер) – це мережеве обладнання, яке виконує кілька важливих функцій комп'ютерних мереж. Його головне завдання полягає в тому, щоб визначати оптимальний шлях передачі між різними мережами та пристроями. На дротові моделі, а також роутери Wi-Fi, ціна і по всій країні залежить не тільки від технічних можливостей обладнання, але і від виробника. Чим надійніший і відоміший бренд, тим ціна буде вищою, але цілком виправдано.
На що звертати увагу при виборі маршрутизатора та що впливає на вартість роутера
Домашній та комерційний роутер купити в Києві та Україні в цілому можна як з базовим функціоналом, так і в технологічно складному виконанні. По суті, його вибір мало чим відрізняється від пошуку необхідної бездротової точки доступу. Перш за все потрібно звертати увагу на такі параметри:
PoE маршрутизатор (без Wi-fi)
-
Пропускна спроможність (швидкість передачі). Вимірюється в мегабітах за секунду (Мбіт/с) або гігабітах за секунду (Гбіт/с) і вказує, скільки даних може бути передано через маршрутизатор за певний період часу. Виберіть маршрутизатор із пропускною здатністю, що відповідає вашим потребам.
-
Кількість портів. Переконайтеся, що маршрутизатор має достатньо портів для підключення всіх дротових пристроїв, таких як комп'ютери, принтери, ігрові приставки тощо.
-
Типи портів:
-
Ethernet порти (зазвичай 10/100 Мбіт/с або 1 Гбіт/с);
-
WAN-порти для підключення до інтернет-провайдера.
-
-
Які можливості керування та налаштування надає обладнання.
-
Рівень безпеки (перелік протоколів шифрування, наявність/відсутність брандмауера, фільтрація доступу тощо).
Безпровідний роутер
До перерахованого вище додаємо наступні критерії вибору:
-
Частотні діапазони. Є три типи маршрутизаторів:
-
однодіапазонні. Працюють на частоті 2.4 ГГц. До плюсів відноситься висока дальність покриття. До мінусів – інтерференція, яка може вплинути на якість та стабільність Wi-Fi сигналу;
-
дводіапазонні. Працюють на частотах 2.4 ГГц та 5 ГГц. До плюсів належить вища швидкість передачі. До мінусів – невеликий діапазон покриття.
-
тридіапазонні. Мають одну частоту 2.4 ГГц та дві частоти 5 ГГц, що дозволяє одночасно створити три окремі мережі.
-
-
Стандарт зв'язку:
-
802.11b – швидкість до 11 Мбіт/с (2.4 ГГц);
-
802.11g – до 54 Мбіт/с (2.4 ГГц);
-
802.11n – до 300 Мбіт/с (2.4 ГГц);
-
802.11ac (Wi-Fi 5) – від кількох сотень Мбіт/с до кількох Гбіт/с (2.4 ГГц та 5 ГГц);
-
802.11ax (Wi-Fi 6) – швидкість може сягати 9,6 Гбіт/с (2.4 ГГц і 5 ГГц).
-
-
Діапазон покриття. Обов'язково звертайте увагу на діапазон покриття маршрутизатора. Якщо потрібно покрити велику площу або кілька поверхів, вибирайте пристрій з ширшим покриттям, щоб забезпечити рівномірний сигнал Wi-Fi.
Вартість Wi-Fi роутера, так само як і дротової версії, безпосередньо залежить від перерахованих вище параметрів. Але вибір даного обладнання настільки великий, що підібрати необхідний пристрій під ваш бюджет і завдання не важко. Варто відзначити, що роутер з Wi-Fi у Києві та в Україні можна купити за відносно невеликі гроші. Але при цьому він чудово впорається як з домашніми, так і з комерційними мережами. Головне, віддавати перевагу надійним виробникам мережевого обладнання:
Більше бюджетні маршрутизатори, як, наприклад, Totolink відмінно підійдуть для домашнього використання.
Якісний роутер купити у Києві з можливістю доставки по всій Україні можна на сайті Відеомаркет
У нашому інтернет-магазині представлений широкий асортимент маршрутизаторів бюджетного, середнього та преміум сегмента. Ви завжди можете розраховувати на професійну консультацію від наших менеджерів та допомогу у виборі необхідного мережного обладнання.